služby

Výroba vstřikovacích forem

JAK TO PROBÍHÁ?

Výroba vstřikovacích forem

Další službou, kterou poskytujeme je výroba vstřikovacích forem na zakázku. A to forem pro vstřikování termoplastů a reaktoplastů. V souvislosti s výrobou forem Vám můžeme nabídnout tyto služby:

PŘÍPRAVA

Příprava modelu pro zaformování

Pro správnou funkčnost formy je nutné zamýšlený produkt nejprve optimalizovat pro výrobní proces vstřikování. Na výrobku jsou nutné navrhnout úkosy ploch, správně zvolit zkosení a rádiusy, přidat žebrování v kritických místech, navrhnout místo vtoku a polohy vyhazovačů apod. Pokud si s optimalizací pro vstřikování nevíte rady, nechte tuto činnost na nás.

PŘÍPRAVA

Konstrukce vstřikovací formy

Disponujeme 3D softwarem Autodesk Inventor, díky kterému Vám jsme schopni formu kompletně navrhnout. Jsme schopni zpracovat podklady ve formátech IGES, STEP, CATIA V5, a další.

PŘÍPRAVA

Výroba prototypové formy

Pokud je z hlediska komplexnosti dílu nutné vytvořit nejprve formu pro ověření funkcí, obvykle takovou formu vyrábíme z ocele v měkkém stavu, nebo častěji z duralu AW EN 7075, kdy je možné při nízkých nákladech získat formu, která
vydrží řádově stovky, či nízké tisíce cyklů. Pro řadu aplikací je taková forma dostačující. Jsme schopni realizovat rychlou výrobu forem a to do 6 týdnů.

PŘÍPRAVA

Výroba sériových forem

Na sériovou formu jsou již kladeny ty nejvyšší nároky z hlediska životnosti, proto
jsou voleny nástrojové oceli v zušlechtěném stavu. Výroba sériové formy je tedy náročnější zejména ve vztahu k obrábění. Kdy dochází k delším strojním časům a opotřebení nástrojů.

PŘÍPRAVA

Úpravy forem

Pro naše zákazníky vyrábíme náhradní díly forem. Nebo také realizujeme využití komponent starých forem, a tedy úspory investičních nákladů při pořízení nové vstřikovací formy.

NEJVYŠŠÍ MOŽNÁ KVALITA

Klíčové výhody

PŘÍPRAVA

Realizace

Realizovali jsme například formy na vstřikování rukojetí pro průmyslové nářadí.

Mám zájem o službu

Zanechte nám tu vaše kontaktní údaje a my se vám ozveme. Pokud máte konkrétnější dotaz, využijte našeho podrobnějšího formuláře.